Půjčovna lodí

Půjčovna raftů

Půjčovna raftů

17. 4. 2012, 16:51

Jakoby poslední roky nebyly plné nejrůznějších zvratů, firemních i lidských karambolů a nehod, stále populárnější se stávají různé adrenalinové sporty. Jedním z nich je i sjíždění divokých řek na raftu. Ten si můžete půjčit v půjčovně raftů.

Půjčovna raftů

Pro ty z vás, kteří ještě nevědí, co to vlastně ten raft je, si dovolíme citovat naučný slovník, který raft definuje jako nafukovací gumové plavidlo, původně určené především pro vojenské účely, postupem času i pro účely expediční a dnes především pro komerční vodáctví. Raft je schopen přepravit zpravidla čtyři až šest raftařů, tedy vodáků.

Rafty jsou pro svou skvělou stabilitu i na divoké vodě, určeny především k přepravě na vodních tocích s větším množstvím peřejí.

Půjčovna raftů

Pořízení raftu není nijak lacinou záležitostí a popravdě ani míst, kde by se v Česku dal provozovat ten správný adrenalinový rafting, není příliš. Koupě raftu je proto poměrně vzácnou. Půjčovna lodí je pro zájemce o tento druh sportu daleko častěji využívaná.

Půjčovna raftů

Třebaže bylo již řečeno, že v Čechách není mnoho vodních toků, na kterých si užijete ten pravý rafťácký adrenalinový zážitek, pokud plánujete cestu za hranice na některou z dravých, například alpských řek, měli byste se nejprve raft naučit ovládat na vodách tuzemských řek.

Půjčovna raftů

Půjčovny lodí, jako je například Půjčovna lodí Marie z Kardašovy Řečice, vám v tuzemsku dopraví loď až na vámi vybraný břeh, a ani celkové půjčovné není tak drahé, aby vám výrazně narušilo dovolenkový rozpočet. Víkendová zápůjčka vás přijde na slabou tisícovku, včetně pádel a pumpy. A raft vám pak i odvezou zpět.

Půjčovna raftů

Pokud se tedy vydáte raftovat ve čtyřech, počítejte s náklady na zapůjčení a dopravu kolem 300,-Kč, což určitě není nijak přehnaně vysoká cena. Navíc vám v půjčovnách nabídnou i další potřebný vodácký materiál.

Zobrazení: 204999 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1