Půjčovna lodí

Půjčovna lodí

Půjčovna lodí

26. 3. 2012, 16:10

Ze kterého filmu pochází tato známá slova: "Tvoje loď bude děravá jako ústa staré ženy." Vinetou samozřejmě. Cesta za pokladem na Stříbrném jezeře byla plná nástrah. I dnešní vody jsou plné nástrah, ale loď děravá jako pusa nějaké klevetilky pokročilejšího věku nám zdaleka nehrozí.

Půjčovna lodí nejen pro indiány

Nástrahy Vltavy, Lužnice, Otavy, Sázavy i dalších českých řek můžeme zdolávat i v případě, že nejsme majiteli člunu, pramičky, kajaku, kanoe ani jiné lodě, loďky nebo alespoň voru či jiného plavidla. K dispozici nám jsou služby Marie - půjčovna lodí a raftů těch nejvyšších kvalit. Půjčovna lodí Marie zajistí zapůjčení a dopravu lodí po celé české republice. Takže vzhůru na vodu.

Co je třeba udělat pro zapůjčení lodě

Ve známé indiánce si museli hrdinové loď sami vytesat z kmene stromu. Ale to jsou filmy nebo doby dávno minulé, dnes popřípadě domorodé kultury v pralesích. My vodáci evropští si v jednadvacátém století jednoduše půjčíme loď z půjčovny. Objednávka probíhá samozřejmě tou nejsnazší, nejrychlejší cestou, tedy telefonicky nebo přes e-mail. Kromě jména, příjmení a kontaktu na hlavního vodáka, který toto zařizuje, je nutné zadat samozřejmě datum, kdy hodláme lodě využívat. Dále pak počet lodí a také pádel, vest a sudů. Půjčovna lodí samozřejmě poskytují i tyto doplňky, které jsou ke zdolávání vzpomínaných nástrah potřebné. Součástí objednávky bývá zpravidla i přeprava lodí do prvního kempu, kde hodláme naše putování po vodě zahájit, a také jejich vyzvednutí a odvoz z kempu posledního.

Kolik nás bude zapůjčení lodí stát

Ceny za loď jsou ovlivněny většinou počtem lodí a dobou, po kterou je hodláme využívat. Přímá úměra je jasná - čím více lodí na čím delší čas si půjčíme, tím nižší cena. V průměru pak zaplatíme okolo 140 korun za loď, v nejhlavnější sezóně, tedy o prázdninách, pak asi o 20 korun na loď a den navíc. Půjčovna lodí poskytují i slevy. Například "mořským vlkům" - stálým zákazníkům. Dále také těm, kteří si naplánují stát se "mořskými vlky" už teď a objednají si tudíž loď s velkým předstihem. Další slevy je radno sledovat i přímo v sezóně.

Nekupujte zajíce v pytli - co za loď si vlastně půjčíte?

Většinou se jedná o laminátové lodě se zvýšenou pevností. V ceně jedné lodě pro dvě až tři osoby jsou započtena i dvě pádla, koníčkovací šňůra a houba. Co se týká cen za dopravu lodí, opět zde existuje jistá úměra - čím větší objednávka, tím levnější přeprava. Průměr je cca 5 korun za kilometr. Takže stromy nechme v lese, tomahavky doma, půjčme si lodě a už jen vybrat "vodu" - Vltava, Lužnice, Otava, Sázava nebo snad Stříbrné jezero?

Zobrazení: 207246 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1